10 aktivit ke Dni matek, které můžete udělat s maminkou

Nic nemůže překonat dar kvalitního času. Proto je dar zážitku nebo plánované aktivity s maminkou fantastickým dárkem ke Dni matek. Nadcházející neděli, na Den matek, se ujistěte, že své matce věnujete svůj čas a plnou pozornost. Vaše přítomnost má mnohem větší cenu než dárek a můžete si naplánovat typ aktivity, o kterém víte, že se jí bude líbit.

Možná už s mámou nebydlíte, a to je o důvod víc, proč s ní plánovat aktivity. Když se děti učí myšlence domova, může se zpočátku zdát, že domov je místo. Domem se obvykle rozumí dům, kde spolu žijí rodiny. Jak však mnozí z nás vyrůstají a stěhují se, přicházíme ke zjevení, že domov nemusí být nutně jen místo. Domov je tam, kde jsou lidé, které milujete. Domov může být pocit.

Statistiky říkají , že střední věk vystěhování je obvykle 19 let. V době, kdy děti dosáhnou věku 27 let, se přibližně 90 % odstěhovalo z domova svých rodičů. Tato čísla ukazují, že většina lidí tráví velkou část svého života bydlet se svými rodiči. Odlet z hnízda však neznamená opuštění vzpomínek nebo lidí.

Se Dnem matek hned za rohem možná hledáte způsoby, jak oslavit nejdůležitější ženu ve vašem životě. Vaše matka je osoba, která vás učila a byla tu pro vás během vašich mnoha „poprvé“ v životě. Matky se roky věnují výchově dětí a tento zvláštní den je na počest lásky, kterou vložily do péče o své děti a rodiny.

Den matek je skvělý čas na opětování této lásky. A co je důležitější, je to příležitost oslavit ženu, která vás vedla životem, a poděkovat jí za její bezpodmínečnou lásku a podporu. Pokud stále přemýšlíte, co dělat se svou maminkou o víkendu ke Dni matek, níže jsou některé aktivity, které si můžete naplánovat, abyste si s maminkou vytvořili trvalé vzpomínky:

1. Absolvujte společný kurz vaření

Vaše maminka ráda vaří a učí se nové recepty? Kurz vaření je dokonalým dárkem a perfektní aktivitou, kterou můžete společně dělat. Je interaktivní, při společném vaření se spojíte a strávíte spolu kvalitní čas. Obraťte se na nejbližší kulinářské školy, které nabízejí kurzy vaření.

Pokud byste chtěli dát trochu víc, můžete své mamince koupit novou sadu hrnců a pánví, po které koukala, nebo ji obdarovat náhradami za její zašlé a nadužívané kuchyňské potřeby, jako jsou nové chňapky nebo nová mísa na salát.

2. Brunch ke Dni matek

Oslavte Den matek s elegancí a stylem v luxusní brunch restauraci. Pokud s mámou sdílíte stejnou lásku k jídlu, vezměte ji na výlet, aby si dala krásný brunch. Myslete na mimózy, koláčky, čerstvé ovoce, vafle – ta díla. Případně si můžete koupit své oblíbené brunch položky a uspořádat piknik v krásném parku.

3. Noc ve městě

Proč nekoupit dnes ke Dni matek své mámě krásné nové šaty a neříct jí, že ji vezmeš na noc do města? Dokonce si můžete nechat udělat vlasy a make-up společně v salonu, než půjdete ven. Naplánujte si vše pro vaši společnou noc, ať už to zahrnuje rezervaci večeře v příjemné restauraci nebo vstupenky na představení.

4. Výlet ke Dni matek

Pokud jste vy a vaše maminka dobrodružní a máte rádi přírodu, může být túra nebo jiné outdoorové aktivity perfektním plánem na Den matek. Prozkoumejte nejprve stezku, kterou plánujete na pěší turistiku. Sbalte si turistické občerstvení a hodně vody. Vyberte si výlet s krásným výhledem, který si můžete společně užít.

5. Lázeňský den

Spousta matek má málokdy čas. Zabývají se tolika úkoly, jako je péče o děti a rodiny, úklid domu a práce. Dá se říct, že vaše máma by si opravdu přála den plný klidu a relaxace v lázních. Lázeňské rande s ošetřením obličeje, pedikúrou, masážemi, vířivkami a tělovým peelingem by stačilo. Pokud si zarezervujete lázeňský den pro dva, získáte spoustu času na spojení s mámou a veškerou péči o sebe a odpočinek, které potřebuje.

6. Uspořádejte zahradní BBQ party

Není nic, co by maminku přimělo cítit se výjimečněji než mít celou rodinu na venkovním grilování. Jedním z nejlepších způsobů, jak spojit všechny své sourozence a nejbližší příbuzné, je uspořádat grilování. Tento shindig můžete snadno postavit na vaší zahradě nebo na terase.

Navíc položky bbq menu jsou obvykle velmi jednoduché na přípravu a vaření. Pokud jste to již udělali a chtěli byste něco elegantnějšího, zvažte, že byste vzali svou matku a rodinu na krátký výlet k nejbližšímu jezeru, parku nebo kempu. Jen se ujistěte, že uděláte všechny přípravné práce a uklidíte, abyste mamince poskytli tolik potřebné volno!

7. Pořiďte rodinné portréty ve studiu

Obrázek vykreslí tisíc slov, takže pokud pořídíte mnoho rodinných portrétů a vytvoříte z nich nástěnnou koláž, jen si představte, co by tato vizuální extravagance mohla evokovat. Nakopněte své oslavy ke Dni matek o úroveň výš a zarezervujte si profesionálního fotografa pro vaše rodinné fotografie. Vezměte si různá témata, použijte různé rekvizity a oblečení. Bavte se vytvářením vzpomínek a navíc nakonec získáte trvanlivé vytištěné fotografie.

Tyto snímky zachovají dojemný okamžik v čase, který si vy i ostatní diváci budete moci užívat v příštích letech. Rodinné fotografie navíc propojí budoucí generace s těmi, kteří byli před nimi, pomohou jim vidět jejich jedinečný příběh a to, jak formoval člověka, kterým jsou dnes. Můžete je také zveřejnit na sociálních sítích a sdílet je s příbuznými a přáteli.

8. Absolvujte výtvarné kurzy

Výtvarné kurzy jsou skvělým způsobem, jak uvolnit stres a vyjádřit svou kreativitu. Existuje mnoho druhů lekcí umění a řemesel, které můžete dělat ve studiu nebo doma. Vyberte si z malby, sochařství, kreslení a skicování. To je také šance pro vás a mámu rozpoutat kreativní ohně, které ve vás dřímají. Kdo ví, jestli pro vás tato lekce umění může nastartovat nový koníček nebo podnik vydělávání peněz!

9. Uspořádejte rodinný herní večer

Nic nerozproudí rodinnou energii a vzrušení tak, jako trochu přátelské soutěžení. Zábavným a vzrušujícím způsobem, jak oslavit Den matek, je uspořádat rodinnou herní noc se všemi svými sourozenci a jejich vlastními rodinami. Spojte všechny a připravte stolní hry, sportovní hry a dokonce i hry s pitím, aby vám vydržely přes den i noc. Udělejte si to extra zábavu přípravou cen.

10. Jděte spolu na taneční kurz nebo jděte ven tančit

Možná tvoje máma ráda tancuje. Je to pravděpodobně genetické, pokud oba rádi tančíte. Pokud víte, že vaše maminka miluje tanec, hudbu a ráda se baví, vezměte ji na taneční kurz nebo do tanečního klubu.