Která destinace je nejlepší pro dovolenou s dětmi?

Když přijde na plánování rodinné dovolené, klíčové je najít destinaci, kde se budou mít dobře nejen dospělí, ale i děti. Tady je výběr ze zemí, které by pro vás mohly být tou pravou volbou.

Každá z nich má své jedinečné kouzlo a nabízí něco speciálního pro malé i velké.

Řecko – země bohů a mýtů

Tento klenot Středomoří nabízí nejen nádherné pláže, ale také bohatou historii, která může proměnit každou rodinnou dovolenou v dobrodružství a nezapomenutelný zážitek.

Řecké ostrovy jako Kréta, Rhodos nebo Korfu jsou známé svými krásnými plážemi s čistou vodou, které jsou ideální pro rodiny. Děti mohou stavět písečné hrady na pláži na Krétě nebo objevovat mořský život při šnorchlování na Rhodosu.

Děti se také mohou proměnit v malé archeology a objevovat tajemství antických civilizací. Například návštěva Knóssoského paláce na Krétě je skvělým způsobem, jak dětem představit svět řeckých mýtů.

https://www.viamare.cz/doporucujeme-pro-rodiny-s-detmi/

Řecko nabízí i mnoho dalších aktivit pro rodiny s dětmi. Na mnoha místech najdete vodní parky, kde se děti mohou vyřádit na tobogánech a v bazénech. Také se můžete vydat na lodní výlety, kde děti mohou pozorovat delfíny nebo dokonce želvy karety obrovské.

Chorvatsko – Perla Jadranu

Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších destinací pro rodinné dovolené díky své dostupnosti a krásným plážím. Ale tato země nabízí mnohem více než jen sluneční paprsky a moře.

Chorvatské pobřeží je poseté nádhernými plážemi, které jsou často oblázkové a s křišťálově čistou vodou. Pláže na ostrovech jako Hvar, Brač nebo Korčula jsou ideální pro rodiny. Děti se mohou bavit sbíráním mušlí a zahrát si různé vodní hry.

Chorvatsko je domovem několika národních parků, které nabízejí krásné přírodní scenérie. Návštěva Plitvických jezer je dokonalým způsobem, jak strávit den v přírodě. Děti budou nadšené z vodopádů, jezírek a možnosti projít se po dřevěných chodnících mezi zelenými lesy.