Na co se zaměřit při výběru matrace pro dítě?

Matrace představuje velmi důležitou součást kojenecké výbavy. Může ovlivnit zdravý vývoj dítěte. Vyberete-li vhodný model, předejdete případným ortopedickým obtížím.

Jaké faktory brát v potaz?

Budete-li vybírat matraci pro dítě, berte v potaz jeho věk. Novorozenec má jiné nároky, než dítě dospívající.

Faktory ovlivňující výběr matrace:

  • velikost
  • tvrdost
  • materiál
  • bezpečnost

Rozměry matrace by měly ladit s rozměry postýlky nebo nebo dětské postele. Pořídíte-li matraci větší, způsobí vlnění, která může být příčinou deformace dětského těla. Bude-li matrace menší, hrozí nebezpečí zaklínění končetiny do mezery. Nesmíte mezi matraci a bočnici vložit dva prsty. Standard představuje matrace 90×200.

Co se tvrdosti týká, tak středně tvrdé matrace jsou ideální volbou pro batolata. Miminkům pořiďte matraci tvrdší, která zajistí správný vývoj dětské páteře

A jaký druh materiálu zvolit? Volte takový, který bude maximálně prodyšný. Bude-li skrz matraci proudit dostatek vzduchu, odvětrá vlhkost a teplotu. Odolnost vůči parazitům a vlhkosti nabízí kokosové vlákno. Dobrou volbou může být i studená HR pěna. Dobře odvádí vlhkost. Pořídit můžete také matrace vyrobené z přírodních materiálů. Ty neobsahují žádné syntetické látky.

Důležitým faktorem pro výběr matrace je i bezpečnost. Ideální je, pokud zvolíte matraci s potřebnými certifikáty. Na matraci rozhodně nešetřete.

Matrace PURTEX – kvalita za přijatelnou cenu

Nechcete-li podcenit kvalitu spánku svého dítěte, pak je prioritou kvalitní matrace. Tu nabízí společnost PURTEX – český a slovenský výrobce postelí a klinicky hodnocených matrací. Matrace z jejich nabídky poskytují zádům dostatečnou oporu, přizpůsobí se tvaru těla a umožní změnu polohy bez jakékoli námahy. Matrace, které nabízí, navrhují profesionálové a specialisté z oboru zdravého spánku. Díky kombinaci s moderními trendy a technologiemi si na e-shopu matrace.purtex.cz můžete pořídit kvalitní matrace s dlouhou životností. V nejvyšší kvalitě.