Úleva od menstruačních bolestí: 9 tipů pro boj s menstruační bolestí

Pokud jste zažili menstruační bolesti, víte, jak důležité je mít plán úlevy od menstruačních bolestí, který funguje. Menstruační bolesti, od menstruačních křečí a bolestí těla až po pulzující a tupou bolest dolní části zad, nikdy není příjemné, pokud jste někdo, kdo dostává bolestivou menstruaci .

Pokud jste nenašli metodu úlevy od menstruačních bolestí, která funguje, je možné, že stále existují nějaké prostředky, které jste ještě nezkusili.

Menstruační křeče, jedna z nejběžnějších forem menstruační bolesti, se mohou cítit jako cokoli od mírného nepohodlí až po zcela vysilující bolest, která je téměř nesnesitelná. Někteří lidé dostávají menstruační křeče, které jsou tak špatné, že nejsou schopni pracovat, studovat, soustředit se nebo se stýkat.

Každý zažívá menstruační bolesti jinak a někteří lidé během menstruace dostanou křeče, které jsou tak špatné, že jsou ve skutečnosti vysilující.

Níže je 9 tipů, jak bojovat s menstruační bolestí:

1. Změňte metody antikoncepce

Některé antikoncepční metody mají za následek bolestivější menstruaci, zatímco jiné antikoncepční metody mohou ve skutečnosti působit jako forma úlevy od bolesti při menstruaci, protože mohou vést k méně bolestivým menstruacím. Váš lékař je nejlepší osobou, která vám to podrobně vysvětlí, ale jedna věc se zdá být konzistentní:

Ženy po celém světě neustále uvádějí, že antikoncepční pilulky (orální antikoncepce) pomáhají zmírnit menstruační bolesti.

Zatímco perorální antikoncepční pilulka (antikoncepční pilulka) může pomoci snížit menstruační bolesti a hladiny zánětlivých chemikálií v menstruační tekutině, které způsobují nepohodlí, antikoncepční pilulka může u některých lidí také vést k negativním vedlejším účinkům.

Antikoncepční pilulka není pro každého, a proto je důležité, abychom také probrali některé nápady na úlevu od menstruačních bolestí, které jsou přírodními prostředky, jako je tato další.

2. Vyzkoušejte zázvor pro přirozenou úlevu od menstruačních bolestí

Zázvor je protizánětlivý lék, který může pomoci zmírnit menstruační křeče. Zázvor je přírodní koření ve stejné rodině jako kurkuma. Je to také ve vzorci kurkuminu, který beru. Zázvor působí na mnohočetné zánětlivé dráhy: cyklooxygenáza (COX), která zahrnuje produkci PGE2; lipo-oxygenáza (LOX), která ovlivňuje přerůstání tkání; a jaderný faktor kappa-B. Toto je „hlavní spínač“ pro několik cest.

Přehled sedmi klinických studií prokázal, že zázvor je účinný při zmírňování menstruačních bolestí. Studie uvedla, že průměrná intenzita bolesti u žen užívajících zázvor byla 4,81/10 ve srovnání se 7,11/10 ve skupině s placebem. Zahrnovaly léčbu samotným zázvorem a spolu s konvenčními léky proti bolesti nebo cvičením. Všechny dávky byly v rozmezí 750-2 000 mg denně. Dokonce i šálek nebo dva zázvorového čaje mohou být docela uklidňující a jedním z nejběžnějších léků na křeče.

Zázvor by mohl být přirozenou možností úlevy od bolesti při menstruaci, která pro vás funguje, ale pokud ne, existují další přírodní prostředky, jako je náš další tip.

3. Biologicky dostupný kurkumin

Biologicky dostupný kurkuminový přípravek je lék číslo jedna, který já osobně používám k udržení menstruačních křečí na uzdě. Není to pro každého, ale když to budu brát každý den, pravděpodobně nebudu mít žádné bolesti a budu mít minimální srážlivost. Pro kontext, genetickou loterii jsem nevyhrála, jelikož mám v rodinné anamnéze silné menstruační bolesti (až ke zvracení a mdlobám) a PCOS.

Kurkumin, nejvíce studovaná fytochemikálie v kurkumě, snižuje hladiny zánětlivých prostaglandinů odpovědných za menstruační bolesti, zejména PGE2. Studie s více než 120 mladými ženami, které pravidelně trpěly menstruačními křečemi, porovnávala doplňky kurkuminu, a to samotné i s konvenčními léky proti bolesti, se samotnými léky proti bolesti. Ve skupině pouze s kurkuminem klesly průměrné úrovně bolesti ze 7,14/10 na 5,67/10, což je rozdíl 1,47 bodu. Jedná se o pokles závažnosti o 20 %, neboli rozdíl mezi obtížemi se základními úkoly a potížemi se soustředěním. Nejsilnější účinek měly společně léky proti bolesti a kurkumin.

Na rozdíl ode mě ženy užívaly kurkumin pět dní, z toho dva před tím, než měla začít menstruace. V některých případech může být nejlepší užívat jej dlouhodobě, protože laboratorní výzkum ukazuje, že kurkumin může zpomalit růst zbloudilých děložních buněk pozorovaných u endometriózy. Kromě snížení zánětu kurkumin částečně blokuje aktivitu estrogenu. Silnější menstruace znamená, že se děloha musí více stahovat, aby vypudila starou výstelku, což znamená větší bolest.

4. Terapie teplem

Příběh starý jako čas, teplo je známé tím, že je přirozeným prostředkem proti bolesti. Teplo může uvolňovat svaly a také celkově zklidňovat tělesné bolesti, zejména při menstruačních křečích a bolestech zad a těla spojených s menstruací.

Existuje mnoho různých způsobů, jak můžete použít tepelnou terapii pro úlevu od menstruačních bolestí. ‚Magické sáčky‘, které jsou vhodné do mikrovlnné trouby a jsou tvárné, lze zahřát a umístit na spodní část břicha nebo kdekoli, kde pociťujete křeče nebo bolesti.

Případně si zkuste na břicho, kde pociťujete křeče nebo bolest, přiložit termofor s teplou vodou nebo zásuvnou vyhřívací podložku.

Horko je jedním z nejlepších léků na menstruační křeče.

Abyste z tepelné terapie pro úlevu od menstruačních bolestí vytěžili maximum, namočte celé tělo na 20 minut do teplé lázně. Zkuste zhluboka dýchat, zatímco se koupete v teplé, uklidňující vodě, což nás vede k našemu dalšímu tipu:

5. Vyzkoušejte dechová cvičení

Hluboké dýchání, které je také označováno jako „pránájáma“, je prastará praxe, kterou dnešní léčitelé stále podporují.

Je to proto, že hluboké dýchání po dobu 15 minut a skutečné zaměření na dýchání vám může pomoci regulovat srdeční frekvenci a krevní tlak, což pomáhá snížit reakci mozku na bolest.

Můžete dýchat bolestí a často to bude znamenat rozdíl, pokud jde o snížení vašeho nepohodlí. Zde jsou některá vynikající dechová cvičení .

6. Rozmarýn

Rozmarýn považujeme za tradiční lék na paměť a aromatickou bylinku ve středomořské kuchyni. Může však také zmírnit menstruační křeče. Jiná klinická studie na studentkách vysokých škol srovnávala rozmarýn s lékem proti bolesti, kyselinou mefenamovou. Oba byly odebrány během prvních tří dnů jejich menstruace. Ženy užívající extrakt z rozmarýnu hlásily pokles skóre bolesti ze 4/10 na 2,35/10 a pokles skóre menstruačního krvácení z 55,21 na 46,30. Skupina léků proti bolesti měla zhruba stejné výhody.

Rozmarýn, stejně jako kurkuma a zázvor, inhibuje zánětlivou dráhu COX-2 a v důsledku toho snižuje PGE2. Ztlumení aktivity této dráhy také znamená zpomalení růstu děložní sliznice každý měsíc.

7. Protizánětlivé mastné kyseliny

Kromě bylinných léků na bolest může pomoci také strava a suplementace. Rovnováha mastných kyselin hraje důležitou roli při zánětu a menstruační křeče nebo menstruační bolesti související se zánětem pravděpodobně nebudou výjimkou. Omega-3 mastné kyseliny se mimo jiné přeměňují na protizánětlivé signální chemikálie, zatímco tuky, jako je kyselina arachidonová, se mění na prozánětlivé chemikálie. Z tohoto důvodu studie porovnávající suplementaci rybím olejem s placebem zjistila, že rybí oleje bohaté na omega-3 snižují potřebu léků proti bolesti . V jedné skupině byl průměrný příjem záchranné medikace 4,3 tablet ibuprofenu s rybím olejem a 5,3, když přešli na placebo. Ve druhém potřebovali v průměru šest tablet na placebo a 3,2, jakmile dostali rybí tuk.

Protizánětlivé mastné kyseliny pocházejí z tučných ryb a rostlinných zdrojů. Červené maso (alespoň konvenčně vypěstované maso) má prozánětlivé tuky a zpracované potraviny. Někteří lidé si mohou všimnout, že konzumace pescatariánské diety vede ke snížení menstruačních bolestí nebo k žádné menstruační bolesti, s mnohem menším počtem sraženin a lehčím průtokem. Vkrádání se do příliš velkého množství červeného masa však může některé lidi poslat zpátky tam, kde jsem býval já.

8. OTC léky

Některé volně prodejné (OTC) léky, jako je ‚Midol‘, jsou prodávány jako léky proti bolesti, které konkrétně mohou snížit bolesti související s menstruací. Váš místní lékárník vám však může říci, že se jedná o marketingový trik, a přestože „Midol“ funguje na mnoho lidí s menstruačními bolestmi, stejně dobře by mohla fungovat i levnější neznámá značka ibuprofenu. Koneckonců, protizánětlivé léky, jako je ibuprofen, působí na snížení mnoha různých typů bolestí těla a Midol je v podstatě tento v lepším balení.

9. Jóga

Pokud toužíte po úlevě od menstruačních bolestí, ale nebaví vás brát léky jakéhokoli druhu (nebo představa přidání dalšího doplňku k tomu, co již užíváte), jóga se osvědčila jako užitečný lék na menstruační křeče. Přehled čtyř studií zjistil, že tři by mohly prokázat významné výhody jógy pro zvládání menstruačních bolestí. Ten, který nevykazoval příliš velký účinek, měl krátké trvání pouze čtyři týdny. Ostatní běželi 12 týdnů nebo tři cykly.

Předpokládá se, že jóga funguje tak, že v mozku uvolňuje endorfiny, které jsou jako přírodní lék proti bolesti, a jóga také snižuje hladinu stresových hormonů. Protože některé pozice jógy působí na břišní svaly, jejich posílení a zlepšení krevního oběhu v této oblasti může hrát roli i při zmírnění menstruačních bolestí. Tuto možnost můžeme vidět v silnějších účincích mezi delšími zkouškami.

Jóga také zahrnuje hodně hlubokého dýchání, což je další tip na úlevu od menstruačních bolestí v tomto seznamu.

Experimentování, abyste našli úlevu od menstruačních bolestí

Experimentování s různými léky proti menstruační bolesti vám pomůže zjistit, co na vás funguje. Co je účinné pro některé ženy, nemusí fungovat pro jiné. Pokud jsou vaše menstruační křeče nebo bolesti zad nesnesitelné, nezapomeňte se o tom zmínit svému lékaři.